|
| |
|
 |
|
m. 15 Dec 1831
Home
Search
Print
-
-
| Notes |
- Zij woonden op boerderij Vaagshuis, Flipsestr. 2 te Sinderen (ADW '81, Ahlte)
Zij vertrokken naar Amerika op 21 augustus 1847 (van Eyck-Varsseveld)
Arend Kolenbrander is een neef van Berend Kolenbrander. (Van Eyck Varsseveld 1940-22/12)
De afgescheiden gemeente van Aalten hielden diensten bij L. Oberink en D.W. Navis, B. Groot Nibbelink op de boerderij Olderslag, en bij A. Colenbrander op Keurhorst.
In 1839 woonden zij te Varsseveld in huis 456. Vader Gerrit Jan Colenbrander woonde bij het gezin in. Hij overleed in 1845. Interessant detail is de werkbode van de Colenbranders: Evert Jan Oberink! Het gezin is volgens het bevolkingsregister vertrokken naar America den 21 Aug. 1847.
Als reden voor hun vertek noemt Arent: 'Wegens druk der belastingen'. Het doel van de reis is Wisconsin. Hij behoort tot de welgestelden.
Bron: A voice from Aalten about the Phoenix disaster, bevolkingsregister Varsseveld boek 7, 1839-1849 blz. 213
Married:
- De moeder van de bruidegom kan niet schrijven.
In de akte is een fout gemaakt: Als ouders van de bruid worden genoemd Stephanus Beernsen en Willemina Elshof. Dit zijn echter niet haar ouders, maar de ouders van de bruid voor haar; Theodora Beernsen. De ouders van Christina worden in de huwelijksbijlagen wel correct vermeld.
|
| |
-
| Sources |
- Huwelijksakte Wisch.
15-12-1831:
Arent Kolenbrander, 24 jr., landbouwer, geboren en wonende onder Varsseveld gemeente Wisch, meerderjarige zoon van de Ehelieden Gerrit Jan Kolenbrander en Aaltjen Velthorst, landbouwers, woonachtig onder Varsseveld voornoemd, ten dezen tegenwoordig en hunne toestemming gevende ter eenre;
en Christina Gesink, 26 jr., zonder beroep, geboen en woonachtig onder Varsseveld gemeente Wisch, meerderjarige dochter van wijlen de Ehelieden Stephanus Beernsen en Willemina Elshof, ter andere zijde;
|
|
|
|
|